Archiv degustací
Kontakt
Česká vinotéka U sv. Václava
Malé náměstí 113
500 03 Hradec Králové

otevřeno:
Po - Pá - 10:00 - 14:00, 14:30 - 18:00
So : 9:00 - 12:00

tel: +420 605 280 258
email: ceska.vinoteka@email.cz
Úvod » Archiv degustací

Charakteristiky vín

6. října 2010 - degustace vín Vinařství Maděřič Moravský Žižkov

Nejoblíbenější víno degustujících:

Rulandské bílé 2008 pozdní sběr, polosuché

Vino s velmi příjemným aroma připomínajícím akátový květ, meruňku. V chuti lehce kořenité, po meruňce s příjemnou medovou dochutí. Extraktivní, vyvážené víno s harmonickým sladěním cukrů a kyselinek.

Sommelier doporučuje:

Zweigeltrebe rosé 2009, suché

Výrazné, ovocné aroma připomínající třešeň a nazrálejší jahody. Společně s jemně mléčnými - jogurtovými tóny přechází do chutě, v které se přidá tón karamelky. Vyrovnané, líbivé víno za neméně líbivou cenu.

8. září 2010 - degustace vín Vinařství Gréger Rakvice

Nejoblíběnější víno degustujících:

Dornfelder 2009 pozdní sběr

Barva - sytá, tmavěgranátová. Ve vůni ovocité - připomíná směs tmavého ovoce s příjemným, lehkým tónem kávy i uzenin. V chuti plné, vyvážené víno. Po černých jeřabinách a švestkách, kořenité s dlouhým závěrem. Dornfelder který potěší milovníky intenzivních, kořenitých vín s ovocným projevem.

Sommelier doporučuje:

Rulandské modré 2009 výběr z hroznů

V barvě tmavší rubínová s nazlátlým okrajem. Vůně intenzivní, přechází od višní v čokoládě, přes vanilku až po uzené švestky. Víno bohatých chutí po ovoci, čokoládě s dochutí tabáku a sametově dlouhým závěrem. Komlexní víno s vysokým potenciálem zrání v lahvi.

23. června 2010 - degustace vín Střední vinařské školy Valtice

Nejoblíběnější víno degustujících:

Frankovka - klaret  mzv  2008

Barva vína - světle meruňková. Ve vůni ovocité - červené peckovité ovoce a v chuti harmonické, lehce kořenité s ovocnými tóny a náznakem mandle. Velmi příjemné a vyvážené víno, které je jak stvořené pro dny letní pohody. 11% alkoholu, 11,6 g zbytkového cukru a 7,4 g kyselinek.

 

Sommelier doporučuje:

Rulandské šedé  pozdní sběr  2008

Víno nazlátlé barvy s výraznou, komplexní květnato-ovocnou vůní a v chuti plné, harmonické chlebnato-květnaté s dlouhou, decentní perzistencí. Víno, které jistě potěší milovníky vín moderního stylu a vín se zbytkovým cukrem. Alkohol 10,5%, 38,7g zbytkového cukru a 6,8g kyselinek.

2.června 2010 - degustace italských vín z regionu Apúlie

Nejoblíbenější víno degustujících:

TRENTATRE Rosso IGT 2008

Víno vzniklé kupáží třetinově z odrůd Cabernet, Merlot, Montepulciano. Trentatre rosso má hlubokou, purpurově červenou barvu. S vůní přezrálých třešní a červeného rybízu, lehce vanilky, květů a koření. V chuti plné ovocných, nasládlých tónů, ohnivé se sametově jemnými taniny.

Sommelier doporučuje:

PRIMITIVO di Manduria DOC 2007

Barva purpurově červená s tmavým jádrem. Velmi komlexní ve vůni a chuti. Na nos přezrálé tmavé ovoce, kořenité s kávovými tóny, lehce animální. V chuti plné, harmonicky hřejivé a sametové s dlouhou perzistencí. Tohoto vína jsou doslova "plná ústa".

 

5. května 2010 - degustace vín Víno Hruška Blatnička

Nejoblíbenější víno degustujících

Sylvánské zelené 2009, suché

Víno zelenožluté barvy s lehce travní vůní, doplněnou meruňkou a sušeným ovocem. V chuti opět tóny meruňky a sušeného ovoce, svěží, minerální a jemně kořenité.

Sommelier doporučuje

Rulandské bílé 2009 pozdní sběr, suché

Barva nazlátlá. Ve vůni výrazné, bílé květy a vůně hrušek máslovek. V chuti svěží s ovocnými tóny, minerální s dlouhou dochutí.

Víno které je dobře pitelné již nyní a díky svým hodnotám - 6g cukru, 7,2g kyselinek a 13,5% alkoholu - má i dobrý předpoklad k ležení na lahvi a další harmonizaci.

 

14. dubna 2010 - degustace vín Vinařství Václav Hanák Blatnice pod sv. Antonínkem

Nejoblíbenější víno degustujících:

Ryzlink rýnský 2009 pozdní sběr, suché

Nazlátlá barva, ve vůni lehce lipový květ, kořenité. V chuti kořenité s náznakem mandle, kulaté se svěží kyselinkou a mírnou ohnivostí.

Sommelier doporučuje:

Chardonnay pozdní sběr 2008, suché

Barva zlatožlutá, vůně jemná, lehce grepová. V chuti plné, kořenité s medovými tóny, svěží. Příjemně pitelné, harmonické víno.

24.března 2010 - degustace vín Wine Dietrichstein Mikulov

Nejoblíbenější víno degustujících:

Frankovka rosé 2009 pozdní sběr, polosuché

Barva sytě lososová. Ovocná, lehce kořenitá vůně s mléčnými tóny. V chuti harmonické, kořenité, po třešních s náznakem peckoviny.

Zdařilé víno, které jistě potěší každého příznivce stále žádanějších růžových vín.

 

Sommelier doporučuje:

Sauvignon blanc 2008 pozdní sběr, suché

Barva zlatavá se zelenými odlesky. Výrazná, ale nevtíravá vůně po květu černého bezu v kombinaci s rybízem. V chuti výrazné, šťavnaté, připomínající plod černého rybízu s lehkým nádechem citrusů.

Doporučujeme milovníkům aromatičtějších a pikantních vín.